Cesta: Aktuality » Projekt Europeness – The Principles We Share


Mezinárodní projekt “Europeness – The Principles We Share“

“Europeness – The Principles We Share“ je název mezinárodního projektu v  rámci evropského programu Erasmus+KA2, který bude na naší škole probíhat v letech 2020 – 2022. Spolu s žáky a učiteli z francouzského města Lannion v Bretani, portugalského Santo Tirso poblíž města Porto, islandského Reykjavíku a německé školy v Emdenu jsme se zapojili do projektu, který se věnuje tématu historického i současného pojetí Evropské unie, zapojení občanů České republiky do EU a vytváření evropské sounáležitosti.

Během dvouletého trvání projektu se uskuteční několik výjezdů žáků a učitelů do partnerských škol v Německu, Francii a na Islandu. Závěrem celého projektu bude setkání všech zúčastněných škol v Bruselu, kde se žáci seznámí s evropskými institucemi a budou zde prezentovat své vize budoucí Evropy a evropského společenství.

Pracovním jazykem celého projektu i všech setkání je angličtina, takže se žáci během dvouleté práce na projektu zdokonalí v anglickém jazyce, poznají spoustu nových kamarádů z  partnerských škol a navštíví překrásná místa francouzské Bretaně, úžasnou přírodu Islandu a zajímavou část severního Německa, do které by jako běžní turisté asi nezavítali.

Prostředkem pro zpracování jednotlivých témat je film. Studenti všech zúčastněných škol budou natáčet krátká videa s evropskou tematikou a všechna tato díla budou po dobu celého trvání projektu prezentována na společném televizním okruhu Web-TV, který byl vytvořen již během minulého projektu.

Prvními úkoly, na kterých budou žáci všech zúčastněných států pracovat, je vytvoření krátkého videa na téma Jak se projevila spolupráce v rámci EU v mém regionu a vytvoření výukové hry (nejlépe v digitální podobě) opět s tématem evropské spolupráce. Bude vytvořena společná platforma pro setkávání žáků ze všech partnerských škol.

Současná epidemiologická situace nám pochopitelně neumožňuje zahájit projekt od září 2020 v naplánované podobě. Během online setkání učitelů partnerských bylo prozatím dohodnuto, že mobility v letošním školním roce budou uskutečněny jako online setkání a  doufáme, že v následujícím školním roce se opravdu uskuteční zahraniční výjezdy na Island a do Francie a závěrečné setkání všech v Bruselu.Aktuální akce

Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest

s účinností od 1. března 2021 »

Krizová opatření č. 200 a 216

od 27. února do 21. března 2021, vzory »

Termíny zkoušek profilové části MZ

pro jarní zkušební období 2021 »

Změny v profilových zkouškách maturitní zkoušky

v jarním zkušebním období 2021 »

Zrušení Dne otevřených dveří 12. 2. 2021

z důvodu uzavření škol »

Intranet

Přihlášení do intranetu: • Jídelní lístek
 •                                                                                     
 •      
 •  
 •  
 •                                                                                                                                     
 • Home
 • Studium
 • Kontakt
 • EduPage
 • Intranet

   


Rychlý kontakt

Adresa: Máchova 628/10
757 01 Valašské Meziříčí

IČ: 00843491
IZO: 000843491

RED_IZO: 600018164

Tel.: +420 571 751 011
ID datové schránky: a2hiatx

E-mail: skola@spsstavvm.cz
Web: www.spsstavvm.cz
Redakční rada:
dvorak@spsstavvm.cz

sadilkova@spsstavvm.cz
halastova@spsstavvm.cz
poboril@spsstavvm.cz