Cesta: Aktuality » Holešovská regata


Holešovská regata

Dne 17. června 2017 se děti Dřevařského kroužku ZŠ Šafaříkova, který zaštiťuje meziříčská průmyslovka, opět účastnily soutěže „Holešovská regata 2017".

Soutěžní klání „Holešovská regata 2017" se konala 17. června 2017 v Holešově, a to již po sedmé v řadě. Soutěže se účastnili chlapci a dívky, kteří navštěvovali každý čtvrtek školního roku 2016/2017 Dřevařský kroužek, realizovaný SPŠ stavební Valašské Meziříčí ve spolupráci se ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí. Kroužek, který má již několikaletou tradici, úspěšně vede učitel odborného výcviku stavební průmyslovky pan Václav Čep.

Akce je rovněž každoročně spojená se zajímavou hudební produkcí, v tomto roce tu vystoupila skupina Olympic, Katapult, Vojtěch Dyk a B-Side Band, Monkey Business, Mandrage, Hodiny, zpěvák Janek Ledecký a další. Dále zde probíhá i populární soutěž pro širokou veřejnost „Přejezd lávky" na kole či trakaři nad vodní hladivou.

Záměrem soutěže je vytvořit netradiční plavidlo, které má schopnost plout po hladině vodního kanálu v zahradách Zámku Holešov, následně se hodnotí vzhled plavidla včetně její posádky. Pro letošní rok děti Dřevařského kroužku ZŠ Šafaříkova na soutěž postavily vor, a to za výrazného přispění pana Václava Čepa, který kroužek vede, a také s pomocí vedoucího školního klubu ZŠ Šafaříkova Jiřího Vološina, DiS.

Děti spolu se zmíněnými pedagogy se úkolu postavit vor, který má schopnost proplout vodním kanálem v Holešově, zhostily velmi dobře a zdárně soutěžní přehlídku dokončily a již nyní se těší na další ročník, který se uskuteční opět v Holešově.

Velké poděkování patří uvedeným pedagogům, všem zapojeným dětem a jejich rodičům, ale i vedení ZŠ Šafaříkova, které zájmovou činnost dětí na své škole dlouhodobě aktivně podporuje.

 

 


Aktuální akce

Intranet

Přihlášení do intranetu:  • Stavařská tisícovka
  •                                                                                                                                                     
  • Home
  • Škola
  • Studium
  • Kontakt
  • E-learning
  • iSAS
  • IntranetRychlý kontakt

Adresa: Máchova 628
757 01 Valašské Meziříčí

IČ: 00843491
IZO: 000843491
RED_IZO: 600018164

Tel.: +420 571 751 011
Fax: +420 571 751 010

E-mail: skola@spsstavvm.cz
Web: www.spsstavvm.cz
Redakční rada:
dvorak@spsstavvm.cz

sadilkova@spsstavvm.cz
urban@spsstavvm.cz
poboril@spsstavvm.cz