Cesta: Aktuality » Druhé místo na Mistrovství ČR oboru Tesař


Druhé místo na Mistrovství ČR oboru Tesař

Mistrovství ČR oboru vzdělávání Tesař se konalo ve dnech 25. - 27. dubna 2018 na výstavišti v Brně. Jednalo se již o XVI. ročník tohoto mistrovství s mezinárodní účastí. Soutěž byla určena pro žáky tříletého učebního oboru Tesař z Čech a Moravy i okolních zemí. Vyhlašovatelem soutěže byl Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR.

Meziříčskou průmyslovku na soutěži odborných dovedností reprezentovala dvojice učňů Patrik Koleček a Martin Dostál. Do soutěže žáci postoupili z třetího místa z moravské soutěže, která se konala v Ostravě. V celostátní soutěži v Brně pak obsadili krásné druhé místo.

Vícedenní soutěž byla sestavena z teoretické části (odborný test) a praktické části (dřevěný model pultové střechy). U časově náročné praktické části se hodnotilo rýsování na připravenou desku, přerýsování na materiál, vyřezání prvků, celkový dojem výrobku, rozměry (výška, délka) a také se hodnotilo dodržování bezpečnosti práce žáků. Hodnocení výsledků soutěžících provedla komise odborníků z firem a členů Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR.

Na soutěž žáky připravovali pedagogové školy - Ing. Jaroslav Indrák, pan Zbyněk Čep, pan Tomáš Růžička a pan František Takáč. Poděkování přináleží výše zmíněným žákům za příkladnou reprezentaci školy a pedagogům za přípravu žáků na odbornou soutěž.

 

 


Aktuální akce

3D STUDIO - MODELOVÁNÍ A VIZUALIZACE

nabídka volnočasové aktivity pro žáky naší školy. »

Kroužek modelování staveb a interiérů pro SŠ

nabídka volnočasové aktivity pro žáky naší školy. »

Burza práce a Přehlídka středních škol Vsetín 2018

18.–19. 10. 2018 Vsetín »

Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení

pro školní rok 2018/2019 »

Intranet

Přihlášení do intranetu:  • Stavařská tisícovka
  •                                                                                                                                                     
  • Home
  • Škola
  • Studium
  • Kontakt
  • E-learning
  • iSAS
  • IntranetRychlý kontakt

Adresa: Máchova 628/10
757 01 Valašské Meziříčí

IČ: 00843491
IZO: 000843491
RED_IZO: 600018164

Tel.: +420 571 751 011
Fax: +420 571 751 010

E-mail: skola@spsstavvm.cz
Web: www.spsstavvm.cz
Redakční rada:
dvorak@spsstavvm.cz

sadilkova@spsstavvm.cz
urban@spsstavvm.cz
poboril@spsstavvm.cz